Символ калини в українській вишивці

Символ калини в українській вишивці

   Спочатку – ніжний цвіт, а потім — рясні грона червоних ягід посеред зеленого листя… Калина вражає красою в будь-яку пору року! Тож не дивно, що її здавна оспівували і художники, і поети – ця легендарна рослина вже давно стала частиною української культури. І саме тому було б дуже дивно, якби символ калини не знайшов своє відображення і у вишивці!

   Зображення червоних ягідок можна часто зустріти і на сукнях, і на вишитих сорочках, і на традиційних українських рушниках. Символ калини в традиційній українській вишивці втілює незвичайну силу і вічну красу, адже в давні часи ця рослина пов’язувалася з Вогняною трійцею небесних світил: Сонцем, Місяцем і Зірками. Навіть назва «калина» походить від старослов’янського слова «Коло», що означало «Сонце».

   Червоні плоди калини наші предки асоціювали з вогнем, кров’ю та безсмертям. Саме тому грона калини часто вишивалися на весільних рушниках та вбранні наречених, адже це благословляло молоду пару на продовження їхнього роду.

   Калина є також духовним символом життя жінки: вона втілює її дівоцтво, красу, кохання та заміжжя з усіма його радощами й труднощами. Вважається, що через своєрідний калиновий міст повинна пройти кожна дівчина, адже на іншому боці її чекають три нерозлучні сестри: Віра, Надія й Любов.

   Інше значення калини: світове дерево, на вершині якого сидять птахи і клюють ягоди. Птахи приносять людям звістки, а саме калинове дерево пов’язує світ живих і мертвих.

   Символ калини, овіяної легендами, часто вишивали в давні часи, але не менш поширеним він є і в наші дні. Не втрачають популярності традиційні вишиванки з цим орнаментом, також з’явилося безліч більш сучасних інтерпретацій. Чудово й стильно виглядають, наприклад, обкладинки для паспортів, прикрашені вишитими калиновими гронами; можна також використати цей візерунок для декору сумочок чи прикрас.

   Тож вишиваймо красиві грона червоних ягід і пам’ятаймо про їх магічну оберегову силу!

64Коментарі

  • Avatar
   kopekturleri
   Jun 10, 2023

   Maltese köpekleri, kopekturleri Maltese köpekleri, sağlıklı bir beslenme programı ile sağlıklı bir yaşam sürebilirler. Köpeklerin beslenmesi, türüne, cinsiyetine, yaşına ve aktivite seviyesine göre değişebilir. Yüksek kaliteli, protein açısından zengin yiyeceklerin yanı sıra, Maltese köpeklerinin beslenmelerinde suyun önemi de büyüktür. Sağlıklı bir şekilde beslenmek, bu köpeklerin sağlığını korumalarına yardımcı olacaktır. wikipedia Zeki, fazlasıyla oyuncu, sosyal, ailelerine bağlı ancak inatçı ve haylaz köpeklerdir. Zeki ve sosyaldirler, çok kolay öğrenirler ama kendi mantıklarınca amaçsız buldukları komutlara uymamakta ısrar ederler. Eğitim verilmesi zor bir ırktır.

   • Avatar
    Aug 20, 2023

Montaż anteny satelitarnej w warszawie

Rozwój nowoczesnych technologii spowodował popularność satelitarnej telewizji cyfrowej w warszawie i województwie mazowieckim. Prawie w każdym domu jednorodzinnym widzimy na dachu antenę której instalację wykonał autoryzowany rekomendowany przez lokalne salony firmowe operatora. Oprócz dostawy kurierskiej klient może zamówić dostawę nowego dekodera 4K w wyższej rozdzielczości UHD, umożliwiającego dostęp do filmów i sportu w krystalicznie czystej jakości obrazu.